}
logogodło

im. Konstantego Maciejewicza w Stepnicy

 • Pic 1
 • Pic 2
 • Pic 3
 • Pic 4
 • Pic 5
 • Pic 6
 • Pic 7
 • Pic 8
 • Pic 9
 • Pic 10
 • Pic 11
 • Pic 12
Dziś jest wtorek 07 lipca 2020, dziś są imieniny: Cyryla i Metodego

Dobroczyńcy

dodano: 2012-03-21 22:03:55


Firmy, które wspomogły świetlicę swoimi gadżetami:


1.   www.rezon.eu
2.   www.dubielvitrum.pl
3.   www.sagatia.pl
4.   www.kamal.pl
5.   www.augusto.pl
6.   www.balsax.com.pl
7.   www.asgard.pl
8.   www.ekomotywa.pl
9.   www.pafana.pl
10. www.schedpol.pl
11. www.kaldewei.pl
12. www.expom.com.pl
13. www.sztukaterie.com.pl
14. www.ateko.pl
15. www.bartez.com.pl
16. www.orlenoil.pl
17. www.veka.pl

 

Dzięki przychylności firmy Cart-Pack  (  www.cart-pack.pl/domek-tekturowy ), w  styczniu do świetlicy szkolnej  zawitały dwa tekturowe domki. Jeden domek, biały, pozostał na świetlicy, zaś drugi z gotowymi szkicami, otrzymało Przedszkole.
Domek tekturowy, to niezwykła zabawka, która pobudza wyobraźnię, kreatywność,  pozwala tworzyć zabawy w udziałem większej ilości dzieci, zabawy rodziców wraz z dziećmi. Jest to idealna zabawka do wielu inscenizacji i apeli.  Może posłużyć jako domek dla Smerfów, domek Jasia i Małgosi czy też domek babci  Czerwonego Kapturka....
 Proste rozwiązanie daje nam wiele zastosowań.
Zabawka ta jest ekologiczna, bo wykonana  tylko i wyłącznie z papieru. W swojej budowie i konstrukcji jest niezwykle prosta i nie potrzeba nam osoby dorosłej,aby postawić domek na "nogi". Domek można ozdobić dowolną techniką plastyczną, choć my użyliśmy farb, którymi pięknie pomalowaliśmy chatkę.

Wspólne składanie domku, wywołało wśród uczniów ogromną radość. Tuż po złożeniu konstrukcji, każdy chciał się znaleźć wewnątrz domku. Niewiarygodne jest to, że jednorazowo do domku mogło zmieścić się nawet 5 osób!!!


Dziewczynki bardzo chętnie wykorzystywały zabawkę do zabaw w przysłowiowy "dom". Jest w zabawie mama i tata no i oczywiście dzieci, w domku dzieci odrabiają lekcje, sprzątają, kłócą się..robią wszystko to,co i my dorośli ludzie.
Odzwierciedlają w środku tej zabawki dorosłe życie rodziców.
Chłopaki zaś...uwielbiali z domku robić swoją bazę w której trzymali zapasy pożywienia i wody pitnej a sami wyruszali na polowanie, czy do walki z wrogiem. Są to typowe zabawy dla chłopców, lecz o ile fajniejsze, realistyczne, namacalne....
Malowanie domku sprawiło podopiecznym wiele frajdy. Wykazać mógł się każdy i nie było istotne czy to uczeń klasy I-ej czy VI-ej.
Ogólnie panowała zgodność co do kolorystyki, malowanych elementów. W ciszy każdy zajmował się swoim "kawałkiem" domku.
Nie było osoby która stałaby na uboczu i nie chciała malować. Nawet te najbardziej niesmiałe osoby, przełamały swoje lęki.

Wszyscy chętnie włączyli się do pomocy, była to ich własna inwencja twórcza, wyobraźnia pracowała na pełnych obrotach.
To że domek powstał dzięki uczniom  i sami go zbudowali, znaczyło dla nich o wiele więcej niż puzzle, klocki czy inne gry.

Galeria zdjęć
Szukaj na stronie

Wydarzenia
Pogoda
Licznik
Odwiedziło nas: 2429324 osób